topleft
topright
Atrakcie v Tatrách
Belianska jaskyňa Tlačiť

Belianska jaskyňaBelianska jaskyňa v Tatranskej Kotline je jedinou verejnosti prístupnou jaskyňou v Tatrách. Nachádza sa severnom svahu Kobylieho vrchu, približne 10 až 15 minút od parkoviska pri hlavnej ceste.

Objavili ju hľadači pokladov začiatkom 18.storočia, na dlhé roky však zostala utajená. O ich prítomnosti svedčí podpis a letopočet (Michal Scholtz 1718) na stene tzv. Hudobnej siene. Do jej priestorov sa preniklo opäť v roku 1881.
 
Horská dráha Tatrabob Tlačiť
Od 1. augusta 2004 je v Tatranskej Lomnici na Slnečnej lúke v prevádzke horská dráha TATRABOB.

Horská dráha TatrabobTatrabob v zime

Parametre:
Štart850 m.n.m
Horná stanica895 m.n.m
Dĺžka trate685 m
Dĺžka vleku203 m
Počet zákrut12, štyri ľavotočivé, osem pravotočivých
Prepravná kapacita360 vozíkov/hodinu

Webstránka: http://www.tatrabob.com/
 
Lanovka na Skalnaté pleso Tlačiť

Kabínková lanová dráha

Kabínková lanovka nahradila staršiu, vyslúžilú visutú lanovku, ktorá od roku 1937 spájala Tatranskú Lomnicu so Skalnatým plesom a od tri roky neskôr aj Lomnický štít. Údolná stanica sa nachádza neďaleko penziónu Sasanka v nadmorskej výške 900 metrov. Cez medzistanicu Štart prechádza do vrchnej stanice na Skalnatom plese, ktorá je v nadmorskej výške 1751 metrov. Odtiaľ sa dá dostať sedačkovou lanovou dráhou do Lomnického sedla, čo je atraktívne najmä v lyžiarskej sezóne, alebo visutou lanovou dráhou na Lomnický štít, ktorý je druhým najvyšším vrcholom Tatier. V zimnom období je v prevádzke lyžiarska zjazdovka "Čučoriedky" nachádzajúca sa nad medzistanicou Štart.

 
Lanovka na Lomnický štít Tlačiť
Pôvodná žltá farba lanovky na Lomnický štít

Visutá lanová dráha Skalnaté Pleso - Lomnický štít patrí k najväčším turistickým atrakciám Vysokých Tatier. Na vrchole Lomnického štítu sa nachádza najvyššie položené pracovisko na Slovensku. Za ideálnych podmienok, ktoré sú žiaľ v tejto nadmorskej výške len zriedkavé, je jedinečný výhľad z vyhliadkovej terasy na Slovensko, Poľsko, Maďarsko, Ukrajinu a Moravu. Malé občerstvenie poskytuje kaviareň Dedo.

 
Letenky | Zimbra hosting | Ubytovanie Smokovec | Ubytovanie privát Koša Tatranská Lomnica
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates