topleft
topright
Ako nás nájdete Tlačiť

Ubytovňa Biela Stopa Tatranská Lomnica
Výhľad na Tatry spred budovy

Mapa Tatranskej Lomnice
Mapa Tatranskej Lomnice s vyznačenou polohou Bielej Stopy

Ubytovňa Biela Stopa sa nachádza asi 200 metrov od železničnej stanice v Tatranskej Lomnici, pešo sú to necelé tri minúty. GPS: 49°9'40.432"N, 20°16'38.636"E


Tatranská Lomnica (850 m.n.m., 1650 obyvateľov)

Lomnický štít z Tatranskej Lomnice

Najväčšia osada Vysokých Tatier leží na južnom úpätí Lomnického štítu (2634 m.n.n). Výhľad z druhého najvyššieho vrcholu patrí medzi najväčšie atrakcie, nie však jediné.

Tatranská Lomnica je východiskom niekoľkých zaujímavých túr a cyklotúr. Spomedzi atrakcií nemožno nespomenúť lanovku na Skalnaté pleso (1751 m.n.m), odkiaľ sa po Magistrále dostaneme cez Zamkovského chatu na Hrebienok. V Tatranskej Lomnici nájdete Múzeum TANAP-u a botanickú záhradu, v ktorej na vlastné oči môžete obdivovať krásu tatranských rastlín. Samozrejmosťou je tenisová hala a kryté bazény. Výrazne sa zvyšuje aj počet golfových nadšencov, ktorí využívajú nádherný golfový areál Black Stork pod Eurocampom FICC. Celoročne je v prevádzke horská dráha TATRABOB, ktorá láka nielen deti ale aj dospelých.

Zimná lyžovačka začína v druhej polovici decembra. Lyžiarom slúži niekoľko areálov: Jamy, Štart, Čučoriedky, Skalnaté pleso. Výzvou je snáď najťažšia zjazdovka na Slovensku – Lomnické sedlo. Pre tých, ktorým vyhovuje iný druh zimného športu sú k dispozícii upravované bežecké okruhy alebo jazda na koni a skijoring. Tatranská Lomnica má výhodné vlakové, električkové, autobusové aj cestné spojenie:

- vlak z Popradu, zhruba 30 minút - cestovný poriadok
- električka z Popradu, zhruba 35 minút - cestovný poriadok
- električka zo Starého Smokovca, zhruba 12 minút - cestovný poriadok
- autobus z Popradu, zhruba 25 minút - cestovný poriadok
- autobus Zakopané, Lysá Poľana (POĽSKO), zhruba 1 hod 30 minút
- lietadlom, letisko Poprad-Tatry - letecká spoločnosť Danube Wings z Bratislavy a Bologne + charterové lety

 
Letenky | Zimbra hosting | Ubytovanie Smokovec | Ubytovanie privát Koša Tatranská Lomnica
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates